/Files/Content/Media/1085-20211007132704085.jpg

ساخت سونا و جکوزی

امروزه علاوه بر استفاده‌های تفریحی و شادی‌بخش، از سونا و جکوزی به عنوان مکان‌هایی درمانی و استراحتی نیز بهره می‌برند. از مهم‌ترین فوایدی که ساخت یک سونا و جکوزی می‌تواند داشته باشد این است که می‌توانید خستگی بدن‌تان را تخلیه و پس از آن با آرامشی وافر به خواب بروید تا صبح روز بعد با انرژی، سرحالی و سبکی بسیار زیادی از خواب بیدار شوید. با ما همراه باشید تا با نحوه ساخت سونا و جکوزی بیشتر آشنا شویم .

ساخت جکوزی

ساختار جکوزی به این شکل است که افراد در حوضچه‌ای که یک سکو هم برای آن تعبیه شده قرار می‌گیرند و آب نسبتا داغی با شدت‌های متغیر و معمولا شدید به بدن آن‌ها برخورد می‌کند. به این نحو جکوزی خستگی‌های بدن را با نوعی ماساژ آبی از بین می‌برد، درد‌های عضلانی را بهبود می‌دهد و سبب بازسازی انرژی در بدن افراد می‌شود.

جکوزی ها به دو دسته چند نفره و تک نفره تقسیم‌بندی می‌شوند؛ به این نحو که از چندنفره در ساختمان‌های عمومی و بزرگ و از تک نفره در خانه‌های معمولی استفاده می‌شود.

با مورد توجه بودن فواید پرسود جکوزی‌ها، این روزها تقریبا تمام استخر‌ها مجهز به جکوزی هستند. چنانچه شما کارفرمایان و استخرداران قصد تاسیس جکوزی در سالن استخر خود را دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا با مراحل ساخت آن آشنا شویم.

 • در اولین مرحله، باید به کمک یک تیم متخصص طرحی برای ساخت جکوزی مطابق با فضایی که در اختیار دارید ریخته شود؛ در این طرح نکاتی مانند تعیین محل ساخت جکوزی، لوله‌کشی‌ها، عمق و‌... در نظر گرفته می‌شود.

 • در این مرحله به لوله‌کشی و کارگذاری سیستم‌های تصفیه پرداخته می‌شود، بخشی بسیار حائز اهمیت که اگر در انتخاب کیفیت لوله‌ها هشیار نباشید در آینده با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

 • در این مرحله جایگذاری رینگ در جت‌های بالا و پایین انجام می‌شود که جنس‌های مختلف آن‌ها به شما قدرت انتخاب‌های متنوعی را می‌دهد. 

 • اکنون به ساخت اسکلت جکوزی و آجرچینی می‌رسیم. آجر چینی بایستی به صورت استاندارد انجام شود و مکانی یکدست را نمایان سازد.

 • به منظور ایجاد فشار و حجم زیادی از آب، باید در فرآیند ساخت جکوزی از جت‌های هوا و همچنین شلنگ‌های پرقدرت بهره ببرید.

 •  در پایان، عملیات نازک‌کاری صورت می‌گیرد و بدنه سرامیک می‌شود.

انواع جکوزی

Image

جکوزی‌های خانگی 
جکوزی‌های ساخته شده توسط سازنده یا معمار

اصولا جکوزی‌‌های مخصوص خانه‌ به شکل تک‌نفره طراحی می‌شوند و از جنس فایبرگلاس هستند، جالب است بدانید خانوار ایرانی این نوع جکوزی را بیشتر ترجیح می‌دهند و از انتخاب‌های اولیه آن‌ها محسوب می‌شود.

Image

جکوزی‌های از پیش ساخته شده                          
جکوزی‌های از پیش ساخته شده توسط تیم متخصص 

با توجه به تجهیزات، مواد سازنده، اندازه و ابعادی که برای ساخت جکوزی خود سفارش می‌دهید هزینه و کیفیت‌های متفاوتی را در اختیار خواهید داشت. می‌توانید طبق سلیقه و سرمایه‌ای که دارید، اقدام به خرید جکوزی‌های از پیش‌ساخته از مراکز معتبر کنید.

سونا

سونا مکان یا اتاقی است که گرمای خشک و مرطوب را از خود ساطع می‌کند.‌ از فواید بی‌نظیر سونا‌ها می‌توان کمک به ایجاد تعرق زیاد، دفع سموم بدن و آرامش بسیاری که در آن به افراد القا می‌شود را نام برد. در ساخت سونا عوامل زیادی حائز اهمیت خواهند بود، مواردی مانند عایق‌کاری عالی دیواره‌ها، خصوصا سقف سونا و کیفیت پیکربندی که برای آن در نظر گرفته می‌شود.

Image

اندازه مناسب سونا

اگر هزینه و امکانات کافی در اختیار دارید، فضای سونای خود را گسترش دهید و در ابعاد استاندارد اقدام به ساخت سونا کنید. مشورت با یک تیم متخصص و حرفه‌ای در زمینه ساخت سونا به شما کمک می‌کند تا اندازه‌ی استاندارد را بهتر پیدا کنید.

هنگام ساخت سونا نیمکت‌ها باید به چه نحوی چیده شوند؟

تا جایی که می‌توانید وجود نیمکت را گسترش دهید و فضای کف سونا را پوشش دهید، در این صورت افراد بیشتری می‌توانند از بودن در فضای سونا احساس خوشایند را دریافت کنند؛ با توجه به نیاز‌های خود می‌توانید بر تعداد نیمکت‌های بالا و پایین سونا بیفزایید.

استفاده از چوب باکیفیت

 بیشتر اوقات افراد از چوب سدار و آباچی برای ساخت نشیمن‌های سونا بهره می‌برند و همچنین برای ساخت دیواره‌ها از انواع چوب صنوبر باکیفیت بالا استفاده می‌کنند.

 انتخاب درب مناسب

امروزه در سونا‌ها اغلب از درب‌های تمام شیشه استفاده می‌شود؛ چرا که این درب‌ها مقاوم و مدرن هستند و کم‌ پیش می‌آید شما را با مشکلات تعمیراتی مواجه کنند.

Image

مکان قرارگیری بخاری یا هیتر سونا

برای ایجاد فضای بیشتر از امتداد دیوار‌های جلویی و کناری برای کارگذاری هیتر‌ سوناها بهره برده می‌شود.

استانداردسازی سیستم تهویه سونا

هوای سونا سعی بر این دارد تا به کف و بخش پایینی اتاق منتقل شود، چنانچه کاری کنید دائما هوای داخلی به گردش کامل در بیاید، دیگر هوا به کف اتاق منتقل نمی‌شود و گردش خود را حفظ می‌کند. برای ایجاد کشش طبیعی در هوا، مهم است که تهویه را زیر هیتر قرار دهید تا هوای تازه به طور کامل در دسترس شما باشد. همچنین بایستی دریچه اگزوز را طوری در مقابل بخاری قرار دهید که فرآیند گردش هوا با حداکثر توان صورت بگیرد.

ویژگی سنگ‌ بخار باکیفیت در سونا

 • مقاوم در برابر واکنش‌ها و دمای بالا

 • عدم ساطع سازی کثیفی و هرگونه بوی آزار دهنده

 • عامل انتقال گرما هستند و رطوبت را دریافت می‌کنند.

 • عامل حفظ گرمااند و اندازه‌های استانداری دارند

 • قبلا آزمایش شده‌اند و از صحت عملکرد آن‌ها اطمینان دارید.

با ما در تماس باشید

با ارسال نظرات، ـــوالات، انتقادات و پیشنهادات خود،
ما را در ارایه خدمات هرچه بهـــتر یاری فرمایید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.