/Files/Content/Media/1084-20211007131303724.jpg

ساخت استخر

استخر‌ها از نظر استفاده و سودرسانی در دو نوع خصوصی و عمومی ساخته می‌شوند. افراد با عناوین و اهداف مختلفی که دارند شروع به ساخت یک استخر می‌کنند. اندازه و تجهیزات هر استخر با توجه به علاقه‌مندی‌ و استفاده‌هایی که دارید می‌تواند در ابعاد متفاوت و متغیری باشد. در ادامه به شرح انواع استخر در محیط‌های متفاوت خواهیم پرداخت.

انواع استخر

ساخت استخر به عنوان یک محوطه مخصوص برای ذخیره آب، ایجاد تفریح و شادی، ورزش، پرورش انواع ماهی و پول‌سازی، یک منبع غنی برای افراد جامعه خواهد بود تا در صورت امکان اقدام به راه‌اندازی آن کنید. چنانچه در راستای فعالیت خود به دنبال ساخت یک استخر مناسب هستید، ابتدا بایستی قصد‌تان از ساخت یک استخر را تعیین کنید. پس از تعیین هدف می‌توانید با نوع ساختار، شکل، مساحت، اندازه و سرمایه‌ای که دارید اقدام به ساخت یک استخر مجهز و پرسود برای خود کنید. اکنون با ما همراه باشید تا با اطلاعات مفیدی که در حوزه ساخت یک استخر به شما ارائه می‌دهیم، مناسب با سرمایه‌ای که دارید شروع به ساخت استخر کنید.

  • استخرهای ویلایی

  • استخرهای خانگی

  • استخرهای عمومی

  • استخرهای کشاورزی

Image

ساخت استخر در محوطه ویلا

 در دنیای مدرن امروزی، یک استخر لوکس از ضروری‌ترین امکانات تفریحی و رفاهی محسوب می‌شود. اصولا در باغ‌ها و حیاط ویلاهای لوکس از این دست استخر‌ها حتما وجود دارد که دارای نمای روباز و زیبایی هستند. اگر قصد دارید استخری در محوطه حیاط یا باغ ویلای خود بسازید، بدانید که بهترین تصمیم را گرفته‌اید؛ چرا که در آینده علاوه بر امکانات رفاهی، بر سود و سرمایه ملک شما نیز افزوده خواهد شد.


برای ساخت این نوع استخر‌ها معمولا از بتن و فایبر‌گلاس بهره می‌برند؛ سازه‌هایی که آماده‌اند و از پیش ساخته شده‌ هستند. فقط باید آن‌ها را در محل راه‌اندازی استخر قرار دهید. در این روش نیازی نیست نگرانی بابت صرف هزینه داشته باشید؛ چرا که با کمترین هزینه و بیشترین سرعت، یک استخر مناسب را در اختیار خواهید داشت.

Image

 استخر خانگی

یکی از دغدغه‌های مردم امروزی فقدان تفریح و خوش‌گذرانی است. ساخت یک استخر مجهز و با کیفیت می‌تواند بر ارزش املاک شما بیفزاید و همچنین مکانی مفرح برای شادی‌های‌تان باشد. این قبیل استخر‌ها جز دسته استخر‌های خصوصی محسوب می‌شوند و طبق میل شما می‌توانند به صورت روباز یا سرپوشیده ساخته شوند‌. این استخرهای خانگی، معمولا از سازه‌های بتنی ساخته و در دسترس شما قرار داده می‌شوند.

Image

 استخر مخصوص کشاورزی

اغلب در نقاط دور‌افتاده و شهرستان‌ها به منظور ذخیره آب، به ساخت استخر‌های کشاورزی رو می‌آورند. برای صرف هزینه کمتر این استخر‌ها را با بلوک می‌سازند. در صورت عدم رسیدگی به این نوع استخرها، با چالش‌هایی مانند نشتی و تخریب تجهیزات مواجه خواهید شد؛ بنابراین همواره با بررسی کارایی استخر از کامل بودن خدمات آن مطمئن شوید.

Image

استخر عمومی

ساخت استخر‌های عمومی، از کار‌های پرچالش و تخصصی خواهد بود که برای راه‌اندازی آن باید از افراد خبره کمک بگیرید؛ چرا که استفاده از استخر‌های عمومی بسیار زیاد است و امکان پیش آمدن هر مشکلی وجود دارد.


این استخر‌ها معمولا از چند بخش سوناخشک، سونابخار، جکوزی و استخر آب سرد تشکیل می‌شوند و اغلب مستطیلی شکل هستند. برای ساخت این قبیل استخر‌ها نیاز دارید سیستم‌های تصفیه پیشرفته‌ای را نصب و هزینه بالایی بپردازید. 

استخر‌ها غالبا از نظر پیکربندی با چند نوع سازه متفاوت ساخته می‌شوند

Image

استخر بتنی

بهترین نوع استخر‌ها، استخر‌هایی هستند که با بتن ساخته می‌شوند؛ چرا که از نظر شکل و طراحی متنوع‌ هستند و در مقایسه با ساختار‌های دیگر عمر بیشتری خواهند داشت؛ گرچه در حین فرآیند ساخت استخر با بتن زحمت بیشتری را متحمل خواهید شد اما در پایان استخری با کیفیت در اختیار شما خواهد بود. در همین راستا به خاطر داشته باشید، استخر‌ بتنی نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها دارد.

Image

فایبرگلاس

این قبیل سازه‌ها از قبل در شرکت‌ و کارخانه‌ طراحی و ساخته می‌شوند؛ سپس به محوطه استخری که شما در نظر دارید منتقل می‌شوند. معمولا هزینه صرف شده برای ساخت استخر‌های فایبرگلاس کمتر از استخر‌های بتنی است. فراموش نکنید که در انتخاب خود مطمئن باشید سپس اقدام کنید، چرا که فایبرگلاس‌ها دارای طرح و رنگ محدودی هستند.

Image

آجر

استخر‌ها به دلیل تحمل حجم بالای آب باید از ساختار مستحکم و باکیفیتی برخوردار باشند؛ بنابراین از آجر بیشتر‌ برای تزئین استخر‌ها بهره می‌برند که یک دید سنتی و قدیمی به افراد القا داده شود.

با ما در تماس باشید

با ارسال نظرات، ـــوالات، انتقادات و پیشنهادات خود،
ما را در ارایه خدمات هرچه بهـــتر یاری فرمایید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.