/Files/Content/Media/1085-20211007132704085.jpg

بازسازی استخر

یکی از چالش‌های تخصصی‌ای که هر چند وقت یک‌بار سد راه استخرداران و سالن‌داران در مجموعه‌هاست، چالش بازسازی استخر‌ها است. بازسازی استخر‌ها از نظر هزینه و تعمیرات فنی، نکته بسیار حائز اهمیتی است و در صورتی که به مسئله بازسازی استخر بی‌توجه‌ای نشان دهید، در آینده متحمل هزینه‌های سنگین و زحمات بیشتری خواهید بود. اکنون، در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع بازسازی و علت‌های متفاوت آن آشنا شویم.

عوامل بازسازی استخر

نواقصی که ممکن است در استخر به وجود بیایند و شما را وادار به امر بازسازی کنند می‌توانند شامل موارد متفاوت و متعددی باشند، مواردی مانند: ترک خوردگی و قدیمی شدن سرامیک و کاشی‌های استخر، گرفتگی و نقص الگوی مناسب گردش آب، ایجاد شکاف و شکستگی در طراحی‌های استخر، مشکلات در تونل‌های مه و دستگاه‌‌های آب‌پاش، وجود پوسیدگی و شکستگی در لوله‌ها، اختلال در خدمت‌رسانی سیستم‌های فیلتراسیون و گندزدایی، شکستگی‌های سازه‌ها، عدم تطابق مقادیر آب در استخر و حجمی که کاسه استخر تحمل آن را دارد، ایراد در امر سیمان‌ریزی به استخر، شکم دادن دیواره‌ها و کف استخر.


 به محض بروز اولین مشکل در عملکرد استخر‌، بایستی اقدامات لازم جهت مراقبت و تعمیر را ترتیب دهید و در سریع‌ترین زمان اقدام به کمک گرفتن از افراد متخصص و تعمیرکار کنید تا رفع نواقص را در پی داشته و استخری کارآمد و سودرسان در اختیار داشته باشید.

پایه‌گذاری و ساخت استخر در محیط‌های بیرونی و روباز 

یک عامل دیگری که سبب ایجاد فرآیند بازسازی در استخر‌ها می‌شود، طراحی و ساخت آن‌ها در محیط‌های بیرونی و روباز است. استخر‌ها تحت تاثیر باد و خاک، گرما و سرما، باران و برف دچار شوک غیر اصولی و واکنش شدید می‌شوند و تجهیزات و آب آن‌ها با تخریب مواجه خواهند شد؛ پس بنابر همین دلایل هرچند‌وقت که امکان داشتید، استخر خود را بازسازی و بهبود دهید.مواردی که سبب شکاف برداشتن استخر شما می‌شوند، شما را وادار می‌کنند تا امر بازسازی را در پی بگیرید، عواملی مانند:

 • 1. تحرک و قدرت ماشین‌آلات و تجهیزاتی که سنگین‌اند و‌ در محوطه اطراف استخر در رفت و آمد و جابه‌جایی هستند.
 • 2. در صورت تبخیر آب بتن بی‌کیفیت، بتن دچار جمع شدگی و در نتیجه شکاف استخر را در پی خواهید داشت.
 • 3. رانش زمین، عوامل طبیعی و زلزله‌ها
 • 4. مشکلات آب‌بندی استخر
 • 5. بی توجه‌‌ای به مخلوط بتنی

حجم آب


وجود آب‌ به صورت ساکن در یک‌جا می‌تواند آن مکان را با مشکلات و تخریب‌هایی مواجه کند. بنابراین هر چند مدت یک دفعه در بازه‌ای معین، باید از مراقبت‌ و بازسازی‌های مرسوم بهره بگیرید تا به حفظ ایمنی، کیفیت و شفافیت استخر خود بپردازید.

Image

 شکسته شدن استخر‌ها

حوادث و عوامل دیگری هستند که سبب از بین رفتن و شکستگی استخرها می‌شوند. زمانی که اقدام به ساخت استخر خود می‌کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که پیمانکار تا جای ممکن کار خود را دقیق و مطابق با استاندارد‌های جهانی انجام دهد؛ در غیر این صورت هر لحظه ممکن است کاسه استخر شما با مشکلات و تخریب‌های متعددی مواجه شود و قابلیت سودرسانی خود را از دست بدهد. استخر‌هایی که از جنس بلوک و یا آجر هستند اغلب با این قبیل شکستگی‌ها روبه‌رو می‌شوند.

شاید برا‌ی‌تان جالب باشد که بدانید، مشکلات مربوط به کنده شدن کف و دیواره‌های استخر، بیشتر در استخر‌هایی به وجود می‌آیند که طول و عرض آن‌ها در تناسب با هم نیستند و یا دارای ارتفاع زیادی‌اند. تخریب و شکستگی در استخرها از آسیب های جبران ناپذیر به شمار می‌روند؛ بنابراین همیشه از به وجود آمدن این دست چالش‌ها پیشگیری کنید و با بررسی عملکرد استخر خود از صحت سلامت استخرتان مطمئن شوید.

توجه داشته باشید که در صورت مشاهده هرگونه شکستگی در استخر باید در اسرع وقت آب استخرتان را تخلیه کنید و آن را دور از دسترس محوطه استخر قرار دهید تا از مشکلات احتمالی و بروز نقص‌های ایمنی برای افراد و ساکنین اطراف محوطه جلوگیری کنید.به یاد داشته باشید، چنانچه امر بازسازی استخر شما به محض بروز اولین مشکل اجرایی شود، بازسازی کاملا بهینه و استاندارد و با صرف کمترین هزینه انجام خواهد شد.

خدماتی که هنگام بازسازی دریافت می‌کنید 
می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • رفع ترک‌خوردگی‌های دیواره و کاشی های استخر

 • استفاده از چسب‌های مخصوص برای ممانعت از نشتی آب

 • تعمیر تخصصی و آب‌بندی لوازم استخر و جکوزی

 • قراردهی سرامیک‌های جدید و سالم به جای قدیمی‌ها

 • بررسی عملکرد لوله‌های مخصوص، سبز و استیل

 • استاندارد‌سازی اندازه ارتفاع، طول و عمق استخر

 • رنگ پاشی و نقاشی استخر

 • جایگذاری انواع سنگ‌های باکیفیت و نسوز برای بخش ‌های جکوزی، استخر و سونا

 • بازسازی بخش سونا با چوب‌های ترمو وود و ضد آب

 • تعمیر بتن استخر‌هایی که از جنس بتن هستند.

 • تعمیر و نوسازی آجر و سنگ‌ها در استخر‌هایی که از جنس آجر یا سنگ‌اند.

 • عایق‌‌کاری کامل سونا و بخش‌های مورد نیاز استخر

 • جایگذاری و تهیه تجهیزات لازم در بخش‌های استخر، سونا، جکوزی و آب‌نماها

با ما در تماس باشید

با ارسال نظرات، ـــوالات، انتقادات و پیشنهادات خود،
ما را در ارایه خدمات هرچه بهـــتر یاری فرمایید.

به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.